140275

Cedevita Olimpija do druge zmage v evropskem pokalu

Avtor: Kenny Jan
27. 10. 2021, 22.26

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 2. krogu evropskega pokala (skupina B) premagali Bourg-en-Bresse z 91:79 (26:25, 48:49, 72:65) za drugo zmago v vrsti ob začetku sezone.

Olimpija si je zmago pred 1800 domačimi gledalci priigrala predvsem z izjemno strelsko predstavo: iz igre je metala 75-odstotno, za tri točke pa je bila celo več kot polovično uspešna. V zaključku tekme pa je proti francoskemu nasprotniku našla tudi prave rešitve v obrambi.

Učinkovite obrambe na tekmi sicer ni bilo videti prav veliko, še posebej v prvem polčasu, ko sta obe ekipi koše dosegali z lahkoto, Olimpija pa je večji del igre lovila zaostanek.

Gostje so tako hitro povedli, po polovici prve četrtine je bilo ob skoraj nezgrešljivem metu Bourga, ko so v koš ob odboju od table padali celo očitno predolgi meti iz razdalje, že 18:8. Domači igralci so v nadaljevanju sicer hitro našli priključek, poravnali izid manj kot tri minute kasneje, ob koncu četrtine pa celo prvič na tekmi prišli do vodstva.

V nadaljevanju je bil tako v drugi kot tretji četrtini enak scenarij – Bourg je uvodoma hitro povedel, Olimpija pa je nato hitro ujela zaostanek. Igralci Olimpije pa so nato v tretji četrtini vendarle uslišali navodila trenerja Jurice Golemca ob polčasu, da več energije posvetijo obrambi.

Na krilih trše obrambe so domačini po zaostanku z 48:54 v uvodu drugega polčasu v naslednjih treh minutah in pol dosegli 13 neodgovorjenih točk. Vodstva nato več niso izpustili iz rok.

Bourg se je v zadnji četrtini s pomočjo razpoloženega Pierra Pelosa sicer približal na pet točk šest minut pred koncem, a je nekaj hitrih protinapadov v nadaljevanju Olimpiji znova dalo varno prednost. Prave možnosti gostov je dve minuti in pol pred koncem z metom za tri dokončno strl Marcus Keene, ki je bil eno prvih imen zeleno-oranžnih.

Keene je tekmo zaključil z 20 točkami, bolj učinkovit je bil le Edo Murić, ki jih je dosegel 21. Enak strelski izkupiček je pri Bourgu dosegel Pelos.

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več