[3]
142839

Čarodeji za odtenek boljši od Miamija

21. 11. 2021, 08.51

Košarkarji Washingtona so ponoči v severnoameriški ligi NBA dobili dvoboj z Miamijem tesno s 103:100 in se povzpeli na drugo mesto v vzhodni konferenci. Obe ekipi imata zdaj po 11 zmag, eno manj od vodilnega Brooklyna.

Pri zmagovalcih je z 21 koši in devetimi podajami izstopal Bradley Beal, kar četverica košarkarjev pa je dosegla dvomestno število košev. Pri Miamiju, ki je v tretji četrtini vodil že za 16 točk in je v četrtek dobil medsebojni dvoboj na Floridi s 112:97, je bil z 29 točkami najboljši Jimmy Buttler.

Tekmo je odločila napeta končnica. Slabe štiri minute pred koncem je Miami vodil s 96:88, dve minuti in 15 sekund pred koncem pa sta bili ekipi poravnani na 96 točkah. Washington je nato povedel s trojko Spencerja Dinwiddieja, Miami pa se je približal na točko. Tekmo je v prid domačih nato odločil Kyle Kuzma, ki je v zadnjih sekundah zadel štiri proste mete, ne pa tudi zadnja dva, kar je Bamu Adebayu ponudilo zadnji med za izenačenje, a je zmaga ostala v prestolnici.

Na vzhodu je 11. zmago dosegel Utah, ki se je s 123:105 veselil zmage v Sacramentu in se povzpel na tretje mesto na razpredelnici. Donovan Mitchell je na tekmi dosegel kar 26 točk, Rudi Gobert pa je 21 točkam dodal 14 košev. Pri Sacramentu je bil z 22 točkami najboljši Richaun Holmes.

Vse bolj razpoloženi so v ligi košarkarji Bostona, ki so s 111:105 premagali Oklahoma City Thunder in dosegli peto zmago na zadnjih sedmih tekmah, četrto zaporedno na domačem parketu. Izstopal je Jayson Tatum s 33 koši, Nemec Dennis Schröder jih je proti svoji nekdanji ekipi dodal 29.

Uspešni so bili tudi branilci naslova Milwaukee Bucks, ki so s 117:108 ugnali Orlando Magic, razlika pa bi bila lahko tudi večja, saj je Milwaukee v zadnji tretjini vodil že s 25 koši razlike. Giannis Antetokounmpo je za zmagovalce dosegel kar 32 točk in skoraj neverjetnih 20 skokov.

New York je s 106:99 ugnal Houston in Teksašane prikoval k dnu, saj so doživeli 15. poraz na 16. tekme sezone.

Moštva s slovenskimi košarkarji so v soboto počivala, vsa tri pa bodo na delu v nedeljo. Dallas Luke Dončića gostuje v Los Angelesu pri moštvu Clippers, Denver Vlatka Čančarja bo gostoval v Phoenixu v Arizoni, Goran Dragić s Torontom pa pri vodilni ekipi lige Golden State Warriors.