[4]
92045

Carlson poskrbel za nov poraz Kopitarjevih

5. 12. 2019, 07.24

Kralji iz Los Angelesa slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja so izgubili domačo tekmo proti Washingtonu z 1:3. Za zasedbo iz ameriške prestolnice je vodilna gola v prvi tretjini dosegel John Carlson, tretjega pa je v izdihljajih tekme prispeval Tom Wilson. Za kalifornijsko ekipo je edini zadetek dosegel Blake Lizotte v začetku tretje tretjine.

Zmagovalec Stanleyjevega pokala iz sezone 2017/18 je po novi zmagi še naprej v vodstvu v vzhodni konferenci, s 47 zbranimi točkami pa je trenutno tudi najbolj produktivno moštvo v severnoameriški hokejski ligi NHL.

Kralji po novem porazu ostajajo na zadnjem mestu zahodne konference, slabši izkupiček od njih imajo le vragi iz New Jerseyja in rdeča krila iz Detroita, ki nastopajo v vzhodni konferenci.

Los Angeles Kings bodo naslednjo tekmo igrali v noči na soboto v Edmontonu.