[1176]
110838

Cairoli na vratolomno vožnjo vzel še varnostni količek (VIDEO)

13. 10. 2020, 13.18

V svetovnem prvenstvu v motokrosu je pred dirkači le še šest dirk v tekmovalnem letu 2020. Pred tremi belgijskimi in tremi italijanskimi dirkami je v skupnem seštevku vodilni aktualni svetovni prvak Tim Gajser. Slovenski as je v nedeljo na španski dirki prednost pred zasledovalci še povečal, drugouvrščenemu Antoniu Cairoliju beži že za 24., tretjemu Jeremyju Seewerju pa že za 45. točk.

Gajser je dirko v predmestju Madrida skupno končal na drugem mestu, boljši je bil le domačin Jorge Prado. Precej več težav je imel italijanski veteran Cairoli, ki je prvo vožnjo končal na sedmem mestu, v drugo pa je bil mesto višje. Skupno je bilo to dovolj za šesto mesto.

Predvsem v drugi vožnji pa se je Italijana držala smola. V nekem trenutku je z motorjem zapel varnostni količek, ki označuje rob proge. Na njegovo srečo je količek po nekaj sekundah sam odpadel, lahko bi se končalo precej huje.