[4]
51400

Caglary zmagal sedmič zapored, Kopitar zvečer v živo na ŠTV

15. 1. 2018, 09.28

Calgary Flames je trenutno najbolj vroča ekipa v severnoameriški hokejski ligi NHL. Plameni so v gosteh premagali Carolino s 4:1 ter se veselili še sedme zaporedne zmage.

Kanadski plameni iz olimpijskega Calgaryja so v dvorani PNC Areni v Raleighu v Severni Karolini zagospodarili že v prvi tretjini, ki se je končala z vodstvom 2:0 za Kanadčane.

Po šestih minutah je zadel v polno 34-letni Matt Stajan, hokejist s slovenskimi koreninami. Stajan, ki je bil rojen in vzgojen v Kanadi, ima tudi slovensko državljanstvo.

Dobro minuto pred koncem tretjine je na 2:0 povišal Dougie Hamilton. V drugi tretjini sta svoje delo opravila vratarja in je minila brez zadetkov.

Zato pa so plameni znova zažareli v zadnji tretjini, ko je že na začetku še drugi zadetek dosegel Hamilton, četrti gol pa je v 53. minuti dal Matthew Tkachuk (power play). Dobre tri minute kasneje je Lee Stempniak poskrbel za častni zadetek za domače, ob moštveni premoči na ledu.

Vratar Calgaryja Mike Smith je opravil odlično delo, saj zaustavil 38 strelov domače ekipe. Calgary je sicer igral brez vodilnega strelca Seana Monahana (21 golov), ki ga je v posteljo spravila gripa.

Calgary (54) je na lestvici zahodne konference na drugem mestu. Za vodilnim Vegasom (61) zaostaja sedem točk. Kanadski plameni imajo eno točko več od Los Angelesa Anžeta Kopitarja, ki v noči na torek gosti derbi pacifiške skupine s San Jose Sharks.

Slab večer je za ekipo Chicago Blackhawks, ki je pred vidno nezadovoljnim domačim občinstvom morala priznati premoč Detroit Red Wings z 0:4. Indijancem je živce v njihovem vetrovnem mestu paral vratar Detroita Petr Mrazek, ki je ubranil prav vseh 27 strelov Chicaga na njegov gol.

Petindvajsetletni češki reprezentant je tako prišel še do drugega shutouta v tej sezoni, vsega skupaj pa na dvanajstih tekmah v ligi NHL ni prejel zadetka. Za Detroit so zadeli Dylan Larkin, Mike Green, Anthony Mantha in Tyler Bertuzzi.

Aktualni prvaki, ekipa Pittsburgh Penguins, so vpisali še četrto zaporedno zmago. Pingvini so na domačem ledu s 5:2 premagali ekipo New York Rangers, ki je vodila po prvi tretjini z 2:1, a v naslednjih dveh ni prišla več do zadetka. Pingvin Phil Kessel je vknjižil še 20. zadetek v sezoni ter vpisal jubilejno 700. točko v ligi NHL.

V gosteh je slavil Vancouver Canucks, ki je po podaljšku s 3:2 premagal Minnesoto Wild. Za veliko veselje gostov je poskrbel Brandon Sutter, ki je vrnitev po poškodbi, izpustil je 21 tekem, kronal z zadetkom v tretji minuti podaljška.

Ponedeljek prinaša dva odlična termina za ljubitelje najboljše hokejske lige na svetu. Ob 19.05 bomo na prvem programu spremljali obračun Bostona in Dallasa, ob 22.05 pa prav tako na Š1 na delu Anže Kopitar. Kralji bodo gostili San Jose. Vabljeni v našo družbo!