[3137,2]
175793

BVB na počitek z dvema zaporednima porazoma: Je sanj o naslovu konec? (VIDEO)

12. 11. 2022, 10.05

Na uvodnem obračunu 15. kroga Bundeslige sta se v Borussia Parku na derbiju Borussij srečali Dormund in Gladbach. Črno-rumeni so želeli na odmor oditi z zmago in hitro pozabiti na poraz proti Wolfsburgu. Podobno je veljalo za domače žrebičke, ki so med tednom izgubili v Bochumu.

Že v uvodnih minutah so povedli domačini, ko je s prefinjenim strelom v spodnji kot mrežo Kobla zatresel nemški reprezentant Jonas Hofmann. Dortmund je obračun izenačil v 19. minuti. Zadel je Julian Brandt z izjemno podajo pa se je izkazal Jude Bellingham. A žrebički so v 26. minuti ponovno vodili. Po prekinitvi je z glavo zadel Rany Bensebaini. Podajo je zabeležil Hofmann.

Le nekaj minut kasneje je Gladbach vodil že s 3:1, ko sta po napaki Nica Schlotterbecka odličen protinapad izvedla Lars Stindl in Marcus Thuram. Francoski napadalec je sam stekel proti Koblu ter ga brez težav premagal. Deset minut kasneje se je branilec Dortmunda deloma oddolžil za napako, ko je zadel za 3:2.

Končni izid je bil postavljen v uvodni minuti drugega polčasa, ko je z natančnim strelom od daleč zadel Kouadio Kone. Znova pa je bil podajalec Hofmann.

Gladbach je tako vsaj začasno skočil na sedmo mesto, medtem ko bo Dortmund ne glede na ostale rezultate ostal šesti. Kljub temu črno-rumeni zdaj s tekmo več za prvim Bayernom zaostajajo za šest točk, medtem ko lahko ostali klubi pred njimi prav tako pobegnejo na večjo razliko.