[3]
108296

Butler in Dragić s sijajno predstavo zrušila favorizirani Milwaukee

1. 9. 2020, 10.41

Košarkarji Miami Heat so odlično začeli polfinale končnice vzhodne konference severnoameriške lige NBA. V prvi tekmi polfinala so s 115:104 premagali Milwaukee Bucks, tudi na krilih kapetana zlate slovenske reprezentance Gorana Dragića, ki je bil s 27 točkami drugi strelec floridske vročice. V finale vzhoda bo napredovala ekipa s štirimi zmagami.

Dragić je dobro razpoložen v košarkarskem mehurčku v Disneyjevem kompleksu na Floridi. Ljubljančan je bil zelo pomemben člen Miamija že v prvem krogu, ko so v prvem krogu končnice na vzhodu pometli z Indiano Pacers s 4:0 v zmagah. To je bila peta zaporedna zmaga Heat v letošnji končnici.

Slovenski košarkar je tekmo končal z izkupičkom 27 točk, v statistiko pa je vpisal še šest skokov in pet asistenc. Dragić je bil drugi strelec svoje ekipe za Jimmyjem Butlerjem, ki je dosegel 40 točk.

Favorizirana ekipa iz Milwaukeeja je začela bolje in dobila prvi polčas s 63:60, nakar je na sceno stopil Dragićev prijatelj Butler, ki je do konca dosegel največ točk na tekmo v svoji dosedanji karieri v NBA.

Dragić je naredil svoje že v prvem polčasu, ko je vodil svojo ekipo z 19 točkami in bil najbolj zaslužen za le tri točke zaostanka Miamija v prvem polčasu. Le 52 sekund pred koncem je Ljubljančan ukradel žogo zvezdniku nasprotnega moštva Giannisu Antetokounmpu za izid 111:104.

Dragić je v petih poskusih zadel dve trojki, igral pa je skupaj 34 minut. Z Butlerjem sta bila nezaustavljiva na parketu. Butler je bil izjemen v sklepnem delu tekme, ko je poskrbel za 13 od 16 točk ekipe, kar 27 od 40 točk pa je dosegel po polčasu.

Seveda gre za šele prvi korak v boju za vstopnico v finale vzhoda. “Soigralcem sem dejal, da naj ne pričakujejo podaj. Naredil sem nekaj metov in ostali so se strinjali, da jih to prav nič ne moti,” je Butler opisal, da se je odločil, da bo “soliral”.

Butler je postal komaj tretji igralec v zgodovini franšize po LeBronu Jamesu in Dwyanu Wadu, ki je v končnicah dosegel 40 točk.

Miami je povsem razorožil Antetokounmpa, ki je uspel vpisati zanj skromnih 18 točk. Za aktualnega MVP lige NBA je bil to najslabši izkupiček v končnici.

Če bo Miami uspešen, se bo v finalu konference pomeril z branilci naslova Toronto Raptors oziroma Boston Celtics.

V zahodni konferenci še niso končali iger prvega kroga. Zmagovalca serije bo odločila sedma tekma. Oklahoma City Thunder je s štirimi točkami razlike (104:100) premagala Houston Rockets ter izid v zmagah poravnala na 3:3. Chris Paul je bil najbolj razpoložen pri Oklahomi z 28 točkami.

“Takšna ekipa smo, narejeni smo za takšne tekme,” je dejal Paul. Pri Houstonu je izstopal James Harden z 32 točkami.

Zmagovalec obračuna med Oklahomo in Houstonom se bo v konferenčnem polfinalu pomeril z Los Angeles Lakers.