[3137,2]
175638

Bundesliga: Freiburg že v prvem polčasu zdrobil Union za drugo mesto na lestvici, Bayern zanesljivo prvi

12. 11. 2022, 20.37

Nogometaši v Nemčiji so danes dokončali 15. krog, zadnjega pred reprezentančnim premorom za SP v Katarju. V vodstvu je prvak Bayern, najbližji zasledovalec pa Freiburg, ki je danes v neposrednem obračunu ekip pod vrhom kar s 4:1 odpravil berlinski Union.

Nogometaši Bayerna so nalogo opravili brezhibno in rutinsko. V gosteh so v soboto brez posebnega naprezanja premagali zadnji Schalke z 2:0 in imajo zdaj štiri točke naskoka pred prvim zasledovalcem.

Več napak so delala nekatera moštva, ki bi lahko upala na preboj tik pod vrh. Borussia Dortmund je tako že v petek izgubila z Gladbachom z 2:4, Eintracht, pred tem krogom četrti, pa je danes igral le 1:1 v Mainzu. Domači so povedli, točko je rešil Randal Kolo Muani.

Leipzig je delo podobno kot Bayern opravil s polnim izkupičkom; v gosteh je premagal Werder z 2:1, odločilni gol je dosegel Xaver Schlager v 70. minuti. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je tekmo začel na klopi in igral od 77. minute.

V zadnji tekmi kroga pa sta danes zvečer igrala Union in Freiburg. Ekipi sta bili pred tem krogom na drugem in tretjem mestu lestvice, zmagovalec bi pred premorom skočil na drugo mesto pred Leipzig. Nalogo so bistveno bolje opravili domači: Vincenzo Grifo je med 4. in 20. minuto dosegel “hat trick”, dvakrat je bil uspešen z bele točke. Na drugi strani je Robin Knoche zapravil najstrožjo kazen, že v 19. minuti pa je Diogo Leite pri Berlinčanih dobil rdeči karton. Michael Gregoritsch je ob koncu prvega polčasa še poglobil krizo Uniona. V nadaljevanju je bila predstava bolj umirjena, na koncu pa je Union v 84. minuti prek Svena Michela dosegel vsaj častni gol.

Bayern ima 34 točk, drugi Freiburg zdaj 30, tretji je že Leipzig z 28, Eintracht in Union jih imata po 27.