[3137]
217043

Bundesliga: Bayer razbil Bayern, biki iz Bavarske le s točko

10. 2. 2024, 18.06

Bayer iz Leverkusna je na osrednji nogometni tekmi 21. kroga nemškega prvenstva že v soboto premagal Bayern iz Münchna s 3:0. Vodilni lekarnarji imajo pet točk naskoka pred drugouvrščenimi Bavarci in 12 pred tretjeuvrščenimi tekmeci iz Stuttgarta, ki so danes ugnali Mainz s 3:1. Rdeči biki iz Leipziga so medtem včeraj proti Augsburgu uspeli iztržiti le remi (2:2).

Stuttgart je uvodna gola dosegel v izdihljajih prvega polčasa. V prvi minuti sodnikovega podaljška je zadel Maximilian Mittelstadt, v tretji pa Jamie Leweling. Na 3:0 je je v 73. minuti povišal Deniz Undav, končni izid pa je tri minute kasneje postavil Francoz Ludovic Ajorque.

Zasedba iz dežele Baden-Württemberg ima po zmagi nad Mainzem tri točke prednosti pred četrtouvrščeno Borussio iz Dortmunda. Na drugi današnji tekmi sta se Hoffenheim in Köln razšla z 1:1.

Bayer iz Leverkusna je v derbiju vodilnih ekip nemške bundeslige v soboto zanesljivo opravil z Bayernom. Izbranci španskega stratega Xabija Alonsa na dosedanjih enaindvajsetih tekmah v sezoni 2023/24 še niso doživeli poraza, za sedemnajsto zmago v tej sezoni pa so zadeli Hrvat Josip Stanišić, Španec Alejandro Grimaldo in Nizozemec Jeremie Frimpong.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več