[3137]
186532

Bundesliga: Porurski derbi brez zmagovalca, bavarski pripadel Bayernu

11. 3. 2023, 15.57

Nogometaši v Nemčiji so dokončali 24. krog. Freiburg je danes z zmago proti Hoffenheimu z 2:1 zdaj pri 45 točkah in je v boju za ligo prvakov ujel berlinski Union, ki je igral le 1:1 z Wolfsburgom.

Na vrhu je po tem krogu spet sam Bayern z 52 točkami, saj je v soboto po zmagi s 5:3 v lokalnem obračunu z Augsburgom izkoristil spodrsljaj Borussie iz Dortmunda, ta je v revirskem derbiju proti Schalkeju iztržila le točko za 2:2.

Prav tako že v soboto je Leipzig Borussio iz Mönchengladbacha premagal s 3:0, nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je v igro vstopil v 87. minuti.

Zasedba iz Gelsenkirchna je s točko proti Dortmundu zadnje mesto na lestvici prepustila Hoffenheimu, ta je danes tam tudi ostal, saj je klonil proti Freiburgu z 1:2. Sedmi zaporedni poraz in 14 tekem brez zmage pomeni najdaljši črn niz Hoffenheima v zgodovini bundeslige.

Za Freiburg so te tri točke zelo dragocene, saj se je zdaj prebil na mesta, ko se lahko bori za ligo prvakov. A pot do njih ni bila lahka, po golu Maximiliana Eggesteina že v peti minuti je namreč za Hoffenheim izenačil Angelo Stiller. A gostje so v končnici ostali brez Ozana Kabaka, ki je odbil drugi rumeni karton, kar je Ritsu Doan izkoristil za zmagoviti gol v 89. minuti.

Po točkah je zdaj Freiburg izenačen s tretjim Leipzigom in četrtim Unionom, vsi jih imajo po 45. Berlinačni so danes igrali z Wolfsburgom, vodstvo je gostom zagotovil Josip Juranović v 72. minuti, a je v 84. končnih 1:1 postavil Patrick Wimmer.

V zadnji današnji tekmi je Leverkusen v gosteh s 3:2 premagal Werder.