[3137]
166329

Bundesliga: Schalke ob povratku doživel poraz, Kamplov Leipzig proti Stuttgartu zgolj do točke

7. 8. 2022, 10.00

Gol kapetana Marca Reusa v prvem polčasu je bil dovolj za zmago Borussie Dortmund proti Bayerju Leverkusen v uvodnem krogu novega nemškega nogometnega prvenstva. Union je v berlinskem mestnem derbiju s 3:1 odpravil Hertho.

Ameriški napadalec Jordan Siebatcheu je na prvi tekmi v bundesligi Union v 32. minuti povedel v vodstvo, Becker je povišal v 50., štiri minute potem je po strelu s kota z glavo zadel še Robin Knoche, preden je v izdihljajih tekme v nemški prestolnici častni zadetek za Hertho prispeval Dodi Lukebakio.

Union je tako dobil še četrti dvoboj v nizu proti velikemu bratu iz zahodnega Berlina in je izgubil le dva od sedmih obračunov v ligi, odkar je leta 2019 ponovno prišel na najvišjo raven nemškega nogometa.

Werder Bremen je vrnitev v bundesligo proslavil z remijem 2:2 in točko, ki jo je odnesel iz Wolfsburga, tega je prvič vodil Hrvat Niko Kovač.

Tudi Borussia Mönchengladbach je z novim strategom, Danielom Farkejemi, vodil do zmage proti Hoffenheimu. Ta je povedel v 25. minuti, ko je zadel Robert Skov le nekaj trenutkov potem, ko je drugi rumeni karton dobil njegov soigralec Stefan Posch po prekršku nad Ramyjem Bensebainijem. Slednji je izenačil v 41. minuti, Marcus Thuram je v 71. z zadetkom proslavil svoj rojstni dan, končni izid je postavil Nico Elvedi (78.).

Poraženi finalist zadnjega nemškega pokala Freiburg je v drugem polčasu dodobra napolnil mrežo domačega Augsburga za slavje s 4:0. Mainz je Bochum odpravil z 2:1, dva gola je dosegel avstrijski napadalec Karima Onisiwoja.

Na zadnji tekmi prvega kroga nemške nogometne lige je Köln s 3:1 premagal Schalke. V drugi nedeljski tekmi je Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla igral 1:1 s Stuttgartom. Obenem je Dortmund v nedeljo sklenil tudi enoletno pogodbo z Antonyjem Modestom kot zamenjavo za Sebastiena Hallerja. Že v petek je Bayern začel obrambo enajstega zaporednega naslova z visoko zmago s 6:1 v Frankfurtu proti zmagovalcu evropske lige Eintrachtu.