[3137]
210419

Bundesliga: Boniface Bayer rešil pred prvim porazom, Leipzig do zmage, Bayern brez tekme

2. 12. 2023, 18.00

Derbi 13. kroga nemške nogometne lige je bil v Leverkusnu, kjer je vodilni Bayer gostil Borussio Dortmund. Na žalost polnega stadiona je ni uspel premagati, tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Gosti so z golom Julian Ryersona povedli, v 79. minuti je izenačil Victor Boniface. Bayer, ki je nastopil oslabljen, saj je zaradi gripe manjkalo nekaj igralcev prvega moštva, še naprej ostaja neporažen, to je bil njegov drugi neodločen izid. Pred münchenskim Bayernom ima tri točke več, a tudi tekmo več, saj so morali v soboto tekmo Bavarcev z Union Berlinom zaradi močnega sneženja odpovedati.

V drugih dveh nedeljskih tekmah je Augsburg doma z 2:1 ugnal Eintracht iz Frankfurta, Freiburg pa v gosteh z 1:0 Mainz.

Leipzig je v enem od teh s težavami prišel do treh točk proti novincu Heidenheimu. Čeprav so ves čas prevladovali, si priigrali ogromno strelov, so do zadnjih minut trepetali za poln izkupiček.

Na koncu sta bila zadetka v prvem polčasu dovolj. Pod prvega se je po uspešno izvedeni enajstmetrovki podpisal Lois Openda (29. minuta), četrt ure kasneje pa je vodstvo povišal Yussuf Poulsen. Še pred polčasom je Heidenheim znižal in vnesel nekaj nemira v vrste saške ekipe, potem ko je zadel Benedikt Gimber.

Šeško je za razliko od zadnjega kroga nemškega prvenstva tokrat dobil priložnost, a se v zadnjih 13 minutah ter sodniškem dodatku ni vpisal med strelce. Drugi slovenski nogometaš Leipziga Kevin Kampl je obsedel na klopi za rezervne igralce.

Stuttgart je obdržal stik z vrhom, potem ko je z 2:0 premagal Werder iz Bremna. Na domači zelenici, kjer bo svojo uvodno tekmo na evropskem prvenstvu prihodnje leto odigrala Slovenija, sta zadela Deniz Undav (17.) in Serhou Guirassy, ki je bil v 75. minuti natančen z bele pike. Za Guirassyja je bil to na 11. tekmi 16. prvenstveni gol.

Ne preostalih sobotnih popoldanskih tekmah je Borussia Mönchengladbach ugnala Hoffenheim z 2:1, s 3:1 pa je bil od Wolfsburga boljši Bochum.

Že v petek je Köln v gosteh z 1:0 ugnal Darmstadt.