[3137]
143927

Bundesliga: Bayern v “der Klassikerju” premagal Dortmund, Freiburg dosegel zgodovinsko zmago

5. 12. 2021, 19.24

S petkovo tekmo v nemški prestolnici med Union Berlinom in RB Leipzigom se je začel 14. krog Bundeslige. Domači so ugnali rdeče bike z 2:1, junak tekme je bil z golom v 57. minuti Baumgartl. Jesse Marsch je po tekmi zapustil Leipzig. Sobotni obračuni so postregli s celim kupom zadetkov, najbolj je izstopala zmaga Bayerja, ki je s kar 7:1 razbil Greuther Furth. Zadetkov ni manjkalo niti v nedeljo.

Na derbiju kroga med Bayernom in Dortmundom je slavil bavarski velikan, ki je Dortmund zapustil z zmago s 3:2. Zadetke sta dosegla zvezdnika obeh ekip Lewandowski in Haaland, a na koncu je večji vtis pustil Poljak, ki je v 77. minuti z enajstmetrovko in drugim golom na tekmi odločil obračun.

Na zadnjem obračunu kroga je Freiburg postavil lasten rekord za najvišjo zmago v Bundesligi, ko je v Monchengladbachu slavil s kar 6:0. Vse zadetke so dosegli v prvih 37. minutah. Z zmago so zopet zasedli 4. mesto.