185824

Bundesliga: Bayer brez težav proti Herthi, na dnu 4 ekipe z enakim številom točk

Avtor: Kenny Jan
4. 3. 2023, 20.25

Nogometaši Bayerna iz Münchna so se v 23. krogu nemške lige po gostujoči zmagi z 2:1 proti Stuttgartu vrnili na vrh prvenstvene lestvice. Do tesne zmage je prišla tudi Borussia, med tem ko je letošnja senzacija Union v manjši krizi doseganja željenih izidov. Krog se je zaključil z zmago 'Lekarnarjev' ter remijem med 'volkovi' in 'orli'.

Bavarci sicer niso blesteli, a so si pripravili lepše priložnosti od domačinov. Trenutek odločitve je prišel v 39. minuti, ko je z nekaj sreče z roba kazenskega prostora zadel Matthijs de Ligt. Bayern je v 62. minuti povišal vodstvo, natančen je bil Eric-Maxim Choupo Moting. Za domače je častni zadetek v 88. minuti dosegel Juan Jose Perea.

Po zaslugi boljše razlike v golih se je serijski nemški prvak ponovno prebil na vrh prvenstvene lestvice. Skupaj z Borussio Dortmund ima zdaj 49 točk. Sledijo Union Berlin (44), Leipzig (42) nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla in Freiburg (42).

Union iz Berlina je igral 0:0 proti Kölnu, z enakim izidom pa sta se razšla Borussia Mönchengladbach in Freiburg. Schalke je z 2:0 ugnal Bochum in ga prehitel na predzadnjem mestu, Mainz je bil z 1:0 boljši od Hoffenheima, Augsburg pa je doma z 2:1 premagal Werder iz Bremna. V nedeljo je do visoke domače zmage prišel Bayer Leverkusen, Wolfsburg in Eintracht sta tekmo končala s še enim remijem.