[3137]
218441

Bundesliga: Borussia še naprej le točko pred Leipzigom, Šeško ob porazu bikov do novega zadetka

Avtor: Šport TV
24. 2. 2024, 18.05

Nogometaši Borussie iz Dormtunda so v 23. krogu nemškega prvenstva doma izgubili proti Hoffenheimu z 2:3. Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla ima tako še naprej točko zaostanka za črno-rumenimi, ki so četrti na razpredelnici.

Bayern je derbi tega kroga moral dobiti, saj bi sicer razlika ostala 11 točk. Statistika je tako ali tako na strani Leverkusna, saj v bundesligi v tako poznem obdobju tekmovanja nobena vodilna ekipa še ni zapravila niti osmih točk naskoka.

Bavarci so do zmage proti Leipzigu, pri katerem je Šeško začel tekmo, drugi slovenski igralec Kevin Kampl pa vstopil v 74. minuti, prišli po hudem boju. Prvi zvezdnik Bayerna in najboljši strelec lige Harry Kane je v 56. minuti vendarle strl obrambo gostov, a Leipzig je bil po prejetem golu še bolj nevaren. Šeško je imel v dveh minutah dve lepi priložnosti, a je bil obakrat na mestu vratar Manuel Neuer.

Zato pa je Šeško prišel do gola v 70. minuti, ko je ob njegovem strelu smer žogi malenkostno spremenil Leon Goretzka, tako da je končala v mreži.

Borussia ni izkoristila poraza Leipziga na sobotni tekmi proti Bayernu iz Münchna (1:2) in tako ostaja točko pred moštvom iz Saške.

Dortmundčani so že v drugi minuti prejeli gol, ko je bil iz zahtevnega kota natančen Ihlas Bebou. Domači so med 21. in 25. minuto povedli z 2:1. Najprej je gol dosegel Donyell Malen, nato pa še Nico Schlotterbeck.

Preobrat Hoffenheima na tujem pa je v drugem polčasu prav tako v razmaku štirih minut zrežiral Maximilian Beier (61., 65.). Borussia je nato vse moči usmerila v napad, a se rezultat kljub nekaj lepim priložnostim ni več spremenil.

Na lestvici ima Bayer Leverkusen po petkovi zmagi proti Mainzu z 2:1 po 23. krogih 61 točk. Bayern je pri 53. Stuttgart je po sobotnem remiju s Kölnom (1:1) tretji in ima 47 točk. Sledijo nogometaši Dortmunda (41) in Leipziga (40).

Na prvi današnji tekmi sta se Eintracht Frankfurt in Wolfsburg razšla z 2:2, zadnja tekma med Augsburgom in Freiburgom pa se je končala z izidom 2:1 v korist domačih.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več