[3137]
192887

Bundesliga: Bayernu spodrsnilo proti Leipzigu, Borussia z zmago na prvo mesto

21. 5. 2023, 20.00

Nogometaši Borussie Dortmund so danes v tekmi 33. kroga nemške bundeslige v Augsburgu zmagali s 3:0. S tem so se krog pred koncem sezone povzpeli na prvo mesto, saj je v soboto Bayern doma z 1:3 klonil proti Leipzigu. Porurci imajo 70 točk, Bavarci pa 68.

Borussia je priprta vrata, ki jih je Bayern pustil po sobotnem polomu na domačem terenu z zasedbo nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, dobro izkoristil. Ne sicer v prvem polčasu, ko je Bayernov bavarski tekmec iz Augsburga še zdržal.

Toda izključitev Felixa Uduokhaia ob koncu prvega dela je imela posledice v nadaljevanju. Rumeno-črni so stopnjevali pritisk, Sebastien Haller pa je v 58. minuti dosegel prvi gol. Isti igralec je v 84. zadel še enkrat in s tem zapečatil usodo manjše bavarske ekipe – Augsburg še ni dokončno potrdil prvoligaškega statusa, od mest za kvalifikacije za drugo ligo ga ločita le dve točki -, zelo verjetno pa tudi večje. Piko na i uspešnemu večeru je postavil Julian Brandt.

V zadnjem krogu bo Borussia doma gostila Mainz, Bayern bo igral v Kölnu. Dortmund je bil nazadnje prvak leta 2012, to pa je tudi leto, ko je Bayern zadnjič ostal brez lovorike, dobil je namreč vse naslednje na nemški sceni.

Bayern je v soboto na domači Allianz Areni po vodstvu v prvem polčasu, zadel je Serge Gnabry, v drugem povsem popustil in dovolil tekmecem tri zadetke. Konrad Laimer ga je po protinapadu dosegel v 65. minuti. V 76. minuti je enajstmetrovko po nespametnem posredovanju Benjamina Pavarda izkoristil Christopher Nkunku, deset minut kasneje pa je drugo najstrožjo kazen realiziral še Dominik Szoboszlai. To je bila sploh prva zmaga Leipziga na münchenskem stadionu. Kampl je v igro vstopil v 69. minuti.