[3137,2]
146764

Bundesliga: Borussia Dortmund in Hoffenheim izkoristila spodrsljaj ”Bavarcev”

7. 1. 2022, 10.02

Nogometaši Borussie Dortmund so v zadnji sobotni tekmi 18. kroga nemške lige v gosteh premagali Eintracht Frankfurt s 3:2 in tako znižali zaostanek za vodilnim Bayernom na šest točk. Bavarci so v petek izgubili z Borussio Mönchengladbach, v soboto pa sta Freiburg in Bayer Leverkusen na svojih tekmah iztržila le po točko. Na nedeljskih tekmah sta Bochum in Koln poglobila krizi Wolfsburga in Herte.

Od vodilnih ekip so tako lahko po tem krogu zadovoljni le pri Hoffenheimu in Dortmundu. Rumeno-črni so bili danes že v precejšnjih težavah, a so ob koncu tekme zrežirali preobrat in odnesli tri točke, s katerimi so zdaj zaostanek za vodilnim Bayernom zmanjšali na šest točk (43-37).

Večji del tekme je kazalo, da bo zmagal Frankfurt. Domači so nadzorovali tekmo, Rafael Borre pa je z goloma v 15. in 24. minuti potrdil premoč. Toda Porurci se niso predali, najprej je znižal Thorgan Hazard, potem pa je Borussia zrežirala popoln preobrat v le dveh minutah. Najprej je izenačil Jude Bellingham v 87. minuti, v 89. pa je domače dokončno potopil Mahmoud Dahoud.

Borussia Mönchengladbach je že v petek na gostovanju v Münchnu zmagala z 2:1 in odprla možnost zasledovalcem Bayerna. Izkoristil jo je le Hoffenheim, ki je po zaostanku proti Augsburgu dosegel tri gole in z zmago skočil na tretje mesto z 31 točkami.

Četrti Bayer Leverkusen je igral z Unionom, slednji je z goloma Grische Prömela vodil skoraj do konca tekme, za Leverkuesn je točko rešil Jonathan Tah v 84. minuti.

Freiburg je imel teoretično lahko nalogo s predzadnjo Arminio, a se je podobno kot Bayern in Leverkusen opekel, potem ko je že vodil z 2:0. Toda gostje se niso predali in so najprej znižali, v 87. minuti pa je Bryan Lasme poskrbel za izenačenje in veliko točko Arminie.

Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, ta je igral celo tekmo, je napolnil mrežo tekmecev iz Mainza, na koncu je bilo 4:1. Obračun ekip z dna lestvice med Greuther Fürthom in Stuttgartom pa se je končal brez golov.

Za nekoč slovensko obarvani Köln, ki je po današnji zmagi napredoval na šesto mesto, so v nemški prestolnici zadeli Francoz Anthony Modeste (30.), Slovak Ondrej Duda (32.) in Jan Thielmann (90.+1), edini gol za Hertho pa je prispeval Čeh Vladimir Darida (57.).

Bochum je na današnji drugi tekmi na kolena položil Wolfsburg po zadetku Srba Miloša Pantovića v 65. minuti.