[3137,2]
175402

Bundesliga: Lekarnarji ugnali kozličke, Leipzig pokazal moč

9. 11. 2022, 22.18

Nogometaši Leipziga so v 14. krogu nemške lige gostili doslej drugouvrščeni Freiburg in ga premagali s 3:1.

Leipzig, za katerega je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl igral do 83. minute, je do zmage, ki ga je pripeljala na peto mesto lestvice, prišel po zaslugi zadetkov Mohameda Simakana, Christopherja Nkunkuja in Emila Forsberga, ta je zadel z bele pike, za Freiburg pa je bil uspešen Lukas Kübler. Vsi goli so padli v drugem polčasu.

Freiburg je po novem tretji na lestvici z enakim številom točk kot drugouvrščeni Union Berlin, ta je danes igral 2:2 z Augsburgom. Florian Niederlechner je dosegel oba gola za goste, vse štiri zadetke pa sta ekipi dosegli v prvem polčasu.

Eintracht Frankfurt je četrti na lestvici po zmagi s 4:2 proti Hoffenheimu, zadnjeuvrščeni Schalke pa je prišel do svoje druge zmage, potem ko je z 1:0 odpravil Mainz. Pred tem je Köln doma izgubil proti Bayerju Leverkusnu z 1:2 (1:0),

V torek je vodilni Bayern s 6:1 premagal Werder, Wolfsburg je z 2:0 odpravil Borussio Dortmund, tekmi Bochum – Borussia Mönchengladbach in Stuttgart – Hertha Berlin pa sta se končali z 2:1.

Bayern ima na vrhu lestvice 31 točk, sledita Union in Freiburg s po 27, Eintracht ima 26 točk, Leipzig pa 25, toliko kot Borussia Dortmund.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več