[2]
139026

Bundesliga: Bayern s petardo odčital lekcijo Leverkusnu

14. 10. 2021, 12.55

Igralci Bayerna so suvereno dobili tekmo osmega kroga nemške bundeslige. Bayer so premagali s 5:1, po prvem polčasu pa so vodili že s 5:0. Tako so Bavarci znova sami na prvem mestu, ki ga je začasno držala Borussia Dortmund. Sicer pa edina ekipa brez poraza ostaja Freiburg, ki se nahaja na četrtem mestu.

Nogometaši Borussie Dortmund so v soboto začasno skočili na vrh lestvice, potem ko so ugnali Mainz s 3:1. Danes pa sta se v derbiju kroga pomerila še do sobote vodilna kluba, drugi Bayer in prvi Bayern.

A derbi je ta naziv danes zaslužil le v uvodnih 30 minutah. Do takrat sta bili ekipi približno enakovredni, čeprav so gostje po zaslugi najboljšega strelca Roberta Lewandowskega povedli že v četrti minuti.

Sledila pa je prava katastrofa za domače, saj so v le sedmih minutah dobili kar štiri gole. Začel je Lewandowski z drugim na tekmi v 30. minuti, potem je Thomas Müller spretno preusmeril žogo v mrežo za 0:3, sledila sta še dva gola Serga Gnabryja v 35. in 37. minuti in obračun vrha je bil že odločen.

V drugem delu so Bavarci močno spustili ritem, domačim pa je uspelo nekoliko omiliti poraz s častnim golom Patrika Schicka v 55. minuti.

Na lestvici ima zdaj Bayern 19 točk, Borussia Dortmund je druga z 18, Bayer Leverkusen pa je ostal pri 16 in je tretji, enako število točk ima tudi Freiburg.

Slednji je v soboto pred 20.000 gledalci na tekmi z Leipzigom začel novo ero na stadionu Europa Park. Na prvi tekmi na novem objektu, na starem so odigrali 360 ligaških tekem, so gostitelji iztržili točko po zaslugi Woo-yeong Jeonga. Gostje – nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je odigral celo tekmo – so povedli v 32. minuti, ko je z bele točke zadel Emil Forsberg.

Bochum je dobil tekmo z dna lestvice proti Greuther Fürthu z 1:0, Hertha se je veselila zmage z 2:1 proti Eintrachtu, Union Berlin pa je ugnal Wolfsburg z 2:0. Stuttgart je pri Borussii Mönchengladbach igral 1:1. že v petek je Hoffenheim premagal Köln s 5:0.