[3137]
174352

Bundesliga: Berlin do zmage v 97. minuti, železni znova vodilni

30. 10. 2022, 18.00

Nogometaši berlinskega Uniona so v tekmi 12. kroga nemške bundeslige po preobratu premagali Borussio Mönchengladbach z 2:1 in tako ostajajo na vrhu lestvice s točko prednosti pred Bayernom. Na tretjem mestu je zdaj Freiburg, ki je z 2:0 premagal zadnjeuvrščeno zasedbo Schalkeja.

Dolgo je kazalo, da bo Union po sedmih krogih, ko je bil v vodstvu nemške lige, moral prvo mesto prepustiti Bayernu. Ta je namreč s sobotno visoko zmago proti Mainzu skočil na prvo mesto, Berlinčanom pa danes ni šlo po načrtih.

V prvem delu so namreč gostje povedli z zadetkom Nica Elvedija. V nadaljevanju so se gostitelji vrnili, v 79. minuti je izenačil Kevin Behrens. A je kazalo, da bo ostalo le pri točki, saj je Gladbach uspešno odbijal vse napade in zdržal hud pritisk Uniona. Vse do sedme minute sodnikovega dodatka, ko je praktično zadnjo akcijo na tekmi uspešno končal Danilho Doekhi in s tem poskrbel za tri točke.

Na tretje mesto se je po popoldanski tekmi povzpel Freiburg, ki je rutinsko premagal Schalke. Slednji kljub trenerski menjavi in današnji solidni predstavi ostaja zadnji v ligi. Freiburg si je sedmo zmago v sezoni priigral z zadetkoma Vincenza Grifa v 45. in 61. minuti. Za Schalke, ki ga od tega tedna vodi Thomas Reis, pa je bil to sedmi poraz v nizu.

Berlinčani imajo tako na vrhu lestvice 26 točk, Bayern eno manj, Freiburg je pri 24.

V soboto je bil sicer Bayern zelo prepričljiv in je Mainz odpravil s 6:2. Leipzig je na domačem igrišču ugnal farmacevte iz Leverkusna z 2:0. Za zasedbo iz vzhodnega dela Nemčije je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl igral v prvem polčasu.

Wolfsburg je na domačem igrišču odpravil Bochum s 4:0. Borussia iz Dortmunda pa je v Frankfurtu premagala Eintracht z 2:1 in se prebila na tretje mesto.

Köln in Hoffenheim sta se razšla brez zmagovalca. Rezultat je bil 1:1.