[3137,2]
192270

Bundesliga: Dortmund se ne predaja, Leizpig proti Werderju v izdihljajih tekme do zmage

Avtor: Urban Kolman
14. 5. 2023, 20.08

Nogometaši Leipziga, za katerega igra nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, so v 32. krogu nemškega državnega prvenstva na domači zelenici tik pred koncem dvoboja proti Werderju iz Bremna prišli do treh točk. Po zmagi z 2:1 so se prebili na tretje mesto in so blizu uvrstitve v ligo prvakov.

Werder je v 70. minuti povedel, potem ko je bil natančen Leonardo Bittencourt. Nogometaši iz Bremna so vse do zadnjih treh minut rednega dela vodili, nato pa so domačini stopili na plin in pripravili preobrat.

Najprej je v 87. minuti gol za izenačenje dosegel Willi Orban po podaji Christopherja Nkunkuja. Ta je bil podajalec tudi v šesti minuti sodnikovega dodatka, ko je pomembno zmago domačim zagotovil Dominik Szoboszlai. Dvaintridesetletni Kampl je odigral zadnjih 20 minut dvoboja.

Leipzig je napredoval na tretje mesto prvenstvene lestvice in ima 60 točk. Eno manj ima tretji Union Berlin, peti pa je Freiburg s 56 točkami. To so tri ekipe, ki se še borijo za dve preostali vstopnici za ligo prvakov.

Na vrhu sta po prepričljivih sobotnih zmagah neulovljiva Bayern München in Borussia Dortmund. Loči ju točka, bližje naslovu pa so Bavarci. Ti bodo v naslednjem krogu gostili prav Leipzig, medtem ko Dortmundčane čaka gostovanje pri Augsburgu.

Na edini preostali današnji tekmi je Stuttgart igral neodločeno z Bayerjem iz Leverkusna in osvojil pomembno točko v boju za obstanek. Na predzadnjem mestu ima zdaj 29 točk, eno več je zbral Schalke, z 31 oziroma 32 točkami pa sta trenutno na varnem Bochum in Hoffenheim. Odpisana je bržčas že zadnja Hertha iz Berlina s 25 točkami.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več