[3137]
181912

Bundesliga: Borussia trepetala med domačo golijado, tesna zmaga tudi za Bayer

21. 1. 2023, 17.55

Ta konec tedna se je nogomet med nemško elito vrnil v polni pogon. Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla in Bayern München sta 16. krog odprla z remijem. Eintracht Frankfurt je premagal Schalke s 3:0 in skočil na drugo mesto na lestvici, saj je Freiburg na gostovanju pri Wolfsburgu visoko klonil z 0:6. Kolo se je zaključilo s tesnima zmagama dortmundske Borussie in Bayerja iz Leverkusna.

Frankfurt se je po točkah izenačil s Freiburgom, a ima boljšo razliko med doseženimi in prejetimi zadetki. Darilo Wolfsburga je izkoristil tudi Union Berlin, ki je v izdihljajih tekme premagal Hoffenheim s 3:1 ter se prav tako s 30 točkami izenačil s Frankfurtom in Freiburgom. Za vodilnim Bayernom vsa tri moštva zaostajajo za pet točk.

Čeprav so si na dvoboju nogometaši Schalkeja pripravili več priložnosti, so bili učinkovitejši domačini. Jesper Lindström je v 22. minuti Frankfurt popeljal v vodstvo, zmago pa sta v zadnjih desetih minutah potrdila Rafael Santos Borre in Aurelio Buta. Schalke tako z le devetimi osvojenimi točkami ostaja prikovan na dno ligaške lestvice.

Za visoko zmago Wolfsburga nad Freiburgom je z dvema zadetkoma najzaslužnejši Jonas Wind. Izkazala sta se tudi Patrick Wimmer, ki je zadetku v prvi minuti dvoboja dodal še podajo, in Yannick Gerhardt, ki je prav tako zabil in podal. Piko na i odlični predstavi domačih sta s petim in šestim zadetkom v mreži Marka Flekkena postavila Ridle Baku in Luca Waldschmidt, ki je zadnji gol z enajstmetrovke dosegel globoko v sodniškem dodatku. Wolfsburg je s tem na šestem mestu prehitel Borussio Dortmund, ki pa bo tekmo tega kroga igrala v nedeljo.

Po zgrešeni enajstmetrovki Jordana Siebatcheuja je na tekmi v Berlinu sicer prvi polčas pripadel Hoffenheimu z 1:0, ko je zadel Ihlas Bebou. V drugem delu je domači Union prevladoval, svojo premoč pa je z izenačujočim zadetkom kronal Danilho Doekhi v 73. minuti. Doekhi je nato tik pred iztekom zadel še enkrat in zagotovil zmago domačinov, ki jo v šesti minuti dodatka zapečatil Jamie Leweling.

Bochum je z zmago pred domačimi navijači nad Hertho Berlin s 3:1 skočil iz cone izpada na 14. mesto, medtem ko sta se Stuttgart in Mainz razšla z neodločenim izidom 1:1.

Tudi na zadnji sobotni tekmi so gledalci videli veliko število zadetkov, saj je Köln s 7:1 odpravil Werder Bremen. Domačini so po 36. minutah dvoboja že vodili s petimi zadetki prednosti. Še pred koncem prvega dela je sicer Werder prišel do častnega zadetka, a je Köln z dvema zadetkoma v drugem polčasu tekmo le še varno pripeljal do konca.

V nedeljo je dortmundska Borussia precej trepetala za celoten paket treh točk, saj se je Augsburg dokazal kot zelo trdoživ tekmec in skoraj pripravil presenečenje. Krog se zaključuje s tekmo med Borussio Monchengladbach in Bayerjem iz Leverkusna. Še eno zelo dramatično tekmo smo spremljali v Monchengladbachu, kjer je vse kazalo na rutinirano zmago ‘Lekarnarjev’, a so domači uspeli izid znižati, a je za kaj več naposled zmanjkalo časa.