55183

Bujakova na 4.mestu na uvodu v dirko po Flandriji

Avtor: Gregor Kovačič
29. 3. 2018, 09.30

Članice kolesarske ekipe BTC City Ljubljana so nastopile na dirki Dwars door Vlaanderen. Kolesarje in kolesarke so kot že mnogokrat v letošnji tekmovalni sezoni pospremile težke razmere in znova smo videli težko preizkušnjo, ki je terjala svoj davek tudi med ljubljanskimi kolesarkami. Olena Pavlukhina si je pri padcu poškodovala zobe. Vseeno pa je dirka prinesla tudi veselje za ekipo BTC, saj je Eugenia Bujak na koncu osvojila 4. mesto.

Kot uvod v nedeljski praznični dan kolesarstva v Belgiji, ko bo potekala spektakularna dirka Po Flandriji, je potekala današnja dirka Dwars door Vlaanderen. Tako dekleta kot moške je motilo deževno vreme in nizke temperature. Kot vsako dirko do sedaj je ekipa BTC City Ljubljana tudi tokrat utrpela poškodbo tekmovalke Pavlukhine, ki je v enem izmed številnih padcev izgubila 2 zoba. Izmed ostalih deklet ekipe BTC City Ljubljana na dirki,  se je izkazala Bujakova, ki je približno 20 km pred ciljem, v samostojnem lovu ujela vodilno sedmerico.

Noge je niso izdale tudi v zaključnem sprintu, ko je z nekoliko poznim začetkom napadla in  se prebilaa med najbolj zveneča imena ženskega kolesarstva, ter dirko končala na odličnem  4. mestu.  V sprintu glavnine se je izkazala mlada nizozemska članica ekipe BTC City Ljubljana Boogaardova, ki je zasedla 16. mesto in s tem potrdila lep napredek v tej sezoni.  Dirko je v glavnini končala še Iakovenkova na 45. mestu in  na 88. mestu Radotičeva s skoraj 4. minutnim zaostankom.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več