220638

Brazilija za lažji spanec ugnala Bahrajn

Avtor: Lamin Diallo
15. 3. 2024, 20.41

Rokometaši Brazilije so v olimpijskih kvalifikacijah danes v Granollersu s 25:24 (11:14) premagali Bahrajn in s tem ohranili upe za uvrstitev na olimpijske igre v Parizu. Razplet pomeni tudi, da Slovenija lahko z zmago proti Španiji že nocoj osvoji olimpijsko vozovnico.

Brazilija je do zmage prišla po preobratu v zadnjih desetih minutah tekme, pred tem je Bahrajn nadziral potek srečanja od samega začetka. Prvi strelec Brazilije je bil Rudolph Hackbarth s šestimi zadetki.

Dan po zajetnem porazu proti Španiji (27:39) so Bahrajnci tokrat pokazali drugačen obraz. Na roko jim je šla tudi odločitev Mednarodnega športnega razsodišča (Cas), da odpravi odločitev Mednarodne rokometne zveze o suspenzu petih standardnih igralcev izbrane vrste zaradi napada na sodnika na januarskih azijskih igrah.

Na drugi strani so Brazilci kazali utrujenost po včerajšnjem tesnem porazu porazu proti Sloveniji (27:26), kar se odrazilo v precejšnjem številu napak v njihovi igri. Vendar Bahrajn predvsem v drugem polčasu tega ni znal kaznovati, Brazilija pa je tako ohranila še ulovljiv zaostanek, tega pa v zadnjih 13 minutah tudi spreobrnila v svojo korist.

Zmaga Brazilije pred večerno tekmo med Slovenijo in Španijo (ob 21. uri) pomeni, da si Slovenija z zmago že danes lahko uvrsti na olimpijske igre. Tja bosta šli dve najboljši reprezentanci s turnirja v Granollersu.

Na drugi strani Španci z zmago nocoj še ne bi dokončno potrdili uvrstitve v Pariz, Slovenija pa bi tudi v tem primeru ohranila vse niti v svojih rokah na nedeljski tekmi z Bahrajnom.