159339

Bravurozna, panterska in neverjetna obramba kanadskega vratarja (VIDEO)

Avtor: Kenny Jan
16. 5. 2022, 19.10

Na četrti tekmovalni dan hokejskega svetovnega prvenstva elitne divizije sta za uvod obračunala Slovaška in Kanada. Ekipa iz Severne Amerike je bila boljša z rezultatom 5:1, osvojila še tretjo zmago na tretji tekmi in se s tem utrdila na vodilnem mestu skupine A.

Adam Lowry je popeljal Kanado v vodstvo na sredini prve tretjine, a je izid kmalu izenačil Samuel Takac. V drugi tretjini je Kanada uspela doseči dva zadetka, obakrat je bil natančen Pierre-Luc Dubois. Tudi v zadnji tretjini so favoriti slovaško mrežo zatresli dvakrat, ko sta zadela Cole Sillinger in Morgan Geekie.

Iz tekme velja izpostaviti izjemno obrambo kanadskega vratarja Logana Thompsona, ki je nekaj minut pred koncem druge tretjine preprečil še drugo slovaško izenačenje.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več