[38]
90852

Brata Bryan bosta teniško pot končala naslednje leto

14. 11. 2019, 10.23

Ameriška brata Bob in Mike Bryan sta sporočila, da bosta teniško kariero sklenila ob koncu leta 2020. Enainštiridesetletna dvojčka imata za seboj eno izmed najboljših karier med dvojicami v zgodovini teniške igre. Deset sezon sta končala na prvem mestu svetovne lestvice ATP dvojic in bila na njenem čelu skupaj 438 tednov.

Med pari sta osvojila 118 turnirskih lovorik, od tega 16 za grand slam, olimpijsko zlato medaljo pa sta si priigrala leta 2012 v Londonu. Na turnirjih velike četverice sta kariero začela leta 1995 na odprtem prvenstvu ZDA in sezono tam letos tudi končala.

“Odločila sva se, da bova letošnjo sezono končala že po OP ZDA, da se čim bolj spočijeva za naslednje leto, ki bo najino zadnje na turneji ATP. Za nama je res čudežna pot, ki pa jo želiva končati zdrava in še vedno sposobna tekmovati za turnirske naslove,” je v izjavi za javnost sporočil Bob Bryan.