[13]
91848

Brata Boe do dvojne zmage, Fak najboljši Slovenec

1. 12. 2019, 14.11

Norveški biatlonec Johannes Thingnes Boe je dobil uvodni sprint nove sezono svetovnega pokala v švedskem Östersundu. Drugo mesto je osvojil njegov brat Tarjei Boe (+19,0). Najboljši od štirih Slovencev na 10-kilometrskem sprintu je bil Jakov Fak, ki je v stoječem položaju zgrešil dva strela in osvojil končno 23. mesto (+1:28,2).

Na tretjo stopničko se je povzpel Rus Matvej Elisejev (+19,9). Oba Norvežana sta morala enkrat v kazenski krog, Rus pa je streljal brezhibno.

Do točk je od Slovencev prišel še Klemen Bauer, ki je leže zgrešil enkrat, stoje pa dvakrat in zasedel 34. mesto z zaostankom 1:47,1 minute.

Rok Tršan je zgrešil le enkrat v stoječem položaju, a v zadnjem krogu tekaško popustil in zasedel 66. mesto (+2:26,9). Miha Dovžan je leže zgrešil dvakrat, v stoječem položaju pokril vse tarče, a višje od 90. mesta ni zmogel (+3:13,9).

Ob 15.30 sledi še sprinterska preizkušnja za ženske, tudi s tremi Slovenkami Polono Klemenčič, Niko Vindišar in Nino Zadravec.