[15]
181077

Braathen prepričljiv v Adelbodnu, Hadalin med petnajsterico

8. 1. 2023, 17.08

Norveški alpski smučar Lucas Braathen je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v švicarskem Adelbodnu. Braathen, vodilni že po polovici tekme, je zmagal z 0,71 sekunde prednosti pred rojakom Atlejem Liejem McGrathom, tretji je bil Nemec Linus Strasser (+0,92). Najboljši Slovenec Štefan Hadalin (+2,10) je v finalu z 20. napredoval na 14. mesto.

Za Hadalina je to druga uvrstitev med dobitnike točk to sezono, a prva v slalomu.

Braathen je v ospredju dosegel tretjo zmago v svetovnem pokalu v sezoni, drugo v slalomu. Na poti do slavja je imel nekoliko lažje delo, saj se dva od favoritov nista prebila med trideseterico.

Brez finala je ostal vodilni slalomist sezone in zmagovalec nočnega slaloma v Garmisch-Partenkirchnu Henrik Kristoffersen. Norvežan, tudi drugi na sobotnem veleslalomu v Adelbodnu, ki je današnji slalom začel s startno številko 1, je na progi naredil veliko napako in se s 4,12 sekunde zaostanka ni uvrstil v drugo vožnjo.

Brez finala je še tretjič to sezono ostal olimpijski prvak v slalomu Francoz Clement Noel, ki prve vožnje ni končal.

Tudi drugi Slovenec na današnjem slalomu Tijan Marovt je odstopil.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več