[4]
78816

Boston z zmago začel konferenčni finale

10. 5. 2019, 06.49

Hokejisti Boston Bruins so v finalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL z zmago začeli dvoboj s Carolina Hurricanes za mesto v finalu NHL. V boju na štiri zmage so prvo tekmo na domačem ledu dobili s 5:2, potem ko so v zadnji tretjini dosegli kar štiri zadetke.

Končna odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji tretjini, v katero je Boston vstopil z zaostankom 1:2, nato pa dvakrat dosegel po dva gola v eni minuti. Med strelce so se v odločilnem delu tekme vpisali Marcus Johansson in Patrice Bergeron (oba 43. minuta), ter Charlie Coyle in Chris Wagner (oba 58.).

“Danes smo imeli srečo, da smo zaostajali le za en zadetek, potem pa smo dobili priložnosti z igralcem več. Vedeli smo, da jih moramo izkoristiti. In danes nam je to uspelo,” je po tekmi dejal domači vratar Tuukka Rask, ki je zaustavil 29 strelov.

Tudi druga tekma konferenčnega finala bo v Bostonu, ekipi se bosta spet srečali v nedeljo.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več