[4]
91589

Boston na vrhu ujel Washington

27. 11. 2019, 08.30

Hokejisti Bostona so se ponoči v severnoameriški ligi NHL veselili visoke zmage z 8:1 na gostovanju v Montrealu in se na vrhu lestvice izenačili z Washingtonom. Obe ekipi imata po 37 točk, Boston pa odigrano tekmo manj.

Junak tekme v Kanadi je bil David Pastrnak, ki je že v prvih dveh delih dosegel tri gole za vodstvo s 6:1, ki so ga gostje iz Bostona v zadnji tretjini le še povečali. Brad Marchand in Charlie Coyle sta dosegla po gol in dve podaji.

Malo presenečenje je pripravila Minnesota, ki se je s 3:2 veselila v New Jerseyju in dosegla pomembni točki po slabem začetku sezone. Gostje so trikrat povedli, nazadnje v 44. minuti, ko je Ryan Suter postavil končni izid. Gostitelji so se v končnici sicer trudili, a jim je izenačenje preprečil predvsem gostujoči vratar Kaapo Kahkonen, ki je zbral 32 obramb.

Chicago je v domači dvorani s 3:0 premagal Dallas. Tekma je bila izenačena vse do končnice, ko sta Patrick Kane (51.) in Connor Murphy (58.) poskrbela, da sta obe točki ostali doma.

Anže Kopitar z Los Angeles Kings se po prostem večeru pripravlja na nov obračun. Deseto zmago v sezoni bodo kralji skušali doseči danes, ko v Kalifornijo prihajajo New York Islanders.