single
[3137]
231151

Borussia ulovila drugega strelca pretekle sezone: ”V klub sem prišel osvajati lovorike”

Avtor: Lamin Diallo
18. 7. 2024, 17.47

Finalist zadnje izvedbe Lige prvakov je uradno potrdil prihod Serhouja Guirassyja. Rumeno-črni so za 28-letnika tekmecu iz elitne nemške lige Stuttgartu odšteli 18 milijonov evrov odškodnine. Takšna je bila odkupna klavzula v pogodbi. Gurirassy je podpisal pogodbo do leta 2028.

Napadalec je v minuli sezoni Bundeslige na 28 srečanjih za Stuttgart zadel 28-krat. Med najboljšimi strelci je gvinejski reprezentant, rojen v Franciji, zasotal le za angleškim golgeterjem Harryjem Kanom. Stuttgart se je v minuli sezoni prvič po letu 2009 tudi s pomočjo Guirassyja uvrstil v skupinski del Lige prvakov.

”Ko na vrata potrka Borussia, je to zagotovo nekaj posebnega, ” je ob predstavitvi dejal Guirassy. ”Vsak otrok, ki ima rad nogomet, pozna ta klub in njegove rumeno-črne barve. Želel bi izpostaviti, da sem v klub prišel z namenom osvajanja lovorik. To je moja ambicija in to me žene naprej. Klub je z lanskoletno uvrstitvijo v finale Lige prvakov pokazal, česa je zmožen.”

Ekipa iz Dortmunda ima zdaj na seznamu kar štiri napadalce, tako da je prihodnost Niclasa Füllkruga, Youssoufe Moukoka in Sebastiena Hallerja pod vprašajem, kar zadeva nadaljevanje kariere pri BVB.

Foto: Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Bizaren prizor v Braziliji: Neymar po napaki sodnika zapustil igrišče (VIDEO)...Več

2

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

3

Matondo pokvaril celjsko proslavo ob naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več