[5]
214452

Borbeno in pogumno: Slovenija premagala še Norvežane!

15. 1. 2024, 22.16

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v zadnjem krogu skupine D v prvem delu evropskega prvenstva v Berlinu premagala Norveško z 28:27 (17:17). To pomeni, da bo drugi del tekmovanja, ki bo od 17. do 23. januarja potekal v Hamburgu, začela z dvema točkama.

V zelo čvrstem obračunu, Slovenci so si prislužili kar 18 minut izključitev, Norvežani štiri, so bili na koncu za gol boljši Slovenci. Sedem golov je dosegel Aleks Vlah, z nekaj sijajnimi obrambami pa se je izkazal tudi Urban Lesjak.

Slovenci se bodo v sredo po vnaprej pripravljenem razporedu Evropske rokometne zveze (EHF) kot prvouvrščena ekipa skupine D pomerili proti prvouvrščeni ekipi skupine E (Švedska).

V petek v skupini 2 drugega dela sledi dvoboj proti Portugalski, za konec drugega dela pa bosta v nedeljo in naslednji torek še dvoboja proti Nizozemski in Danski.

Varovanci selektorja Uroša Zormana so na prvenstvu v berlinski Mercedes-Benz Areni v prvem krogu premagali Ferske otoke (32:29), v drugem pa zanesljivo še Poljsko (32:25) ter ob današnjem uspehu proti Norveški zasedli končno prvo mesto.

V polfinale (26. januar) bosta iz drugega dela tekmovanja napredovali po dveh najboljši reprezentanci iz skupine 1 in 2. Tretjeuvrščeni bosta v Kölnu odigrali še dvoboj za peto mesto. Finale in tekma za tretje mesto bosta 28. januarja.

Slovenci so si na EP že zagotovili vsaj 12. mesto in si v kvalifikacijah za nastop na SP prihodnje leto na Hrvaškem, Danskem in Norveškem priborili boljše izhodišče za žreb.