[2]
116969

Borbeni Athletic dvakrat zaostajal, a dobil superpokal proti Barci

17. 1. 2021, 23.40

Nogometaši Athletica Bilbaa so zmagovalci španskega superpokala. V Sevilli so po podaljšku premagali Barcelono s 3:2.

Antoine Griezmann je v 40. minuti Katalonce popeljal do vodstva, še v prvem delu pa je izenačil Oscar de Marcos. V drugem polčasu je Francoz v vrstah Barcelone v 77. minuti svojo ekipo spet popeljal do vodstva, Asier Villalibre pa je v 90. izsilil podaljšek.

V tem so edini zadetek dosegli Baski, v 94. minuti je bil uspešen Inaki Williams. Barcelona je tekmo sicer končala z igralcem manj, saj je v sodniškem dodatku podaljška rdeči karton dobil Lionel Messi zaradi udarca s komolcem.

Za Bilbao je to tretja tovrstna lovorika, zadnjo je pred tem osvojil leta 2015. Barcelona ostaja pri 13 superpokalih.