[4]
178458

Borbene zmaje pokopale lastne napake (VIDEO)

9. 12. 2022, 21.46

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 26. kroga lige ICEHL izgubili z ekipo Black Wings Linz s 4:5 (2:2, 1:3, 1:0).

Potem ko so pred tednom po dolgem času dosegli dve zaporedni zmagi in tudi v Celovcu kljub porazu niso igrali slabo, so danes proti ekipi iz zgornjega dela lestvice zmaji iskali priložnost, da se prebijejo na deveto mesto. A preveč napak in slaba druga tretjina so odnesli te možnosti in Ljubljančani so ostali praznih rok.

Danes so si kar sami močno otežili delo. Začeli so sicer dobro in Rok Kapel je v osmi minuti dosegel vodilni zadetek. A čvrsti gostje so se vrnili. Sledila je dolga kazen na strani gostov, saj je po naletu nad Luko Kalanom Brian Lebler dobil petminutno kazen in še disciplinsko kazen igre. A namesto nadgradnje izida so si domači privoščili hudo napako, ob številčni prednosti so dovolili Linzu, da je ukradel plošček in povedel z 2:1. Do konca tretjine so zeleno-beli z igralcem več vsaj izenačili prek Chrisa Doderoja.

A nihanja v igri so Ljubljančane mučila še v drugi tretjini. Gregor Koblar je “power play” izkoristil še za en hiter gol v 21. minuti, vendar je spet sledil hladen tuš in podobna napaka kot v prvi tretjini, saj so le 20 sekund pozneje igralci Linza še drugič na tekmi zadeli, ko so imeli na ledu igralca manj.

Nadaljevanje je bilo za domače slabo, saj so bili nezbrani, Linz pa vse nevarnejši. Domače je z dobrimi obrambami reševal vratar Žan Us, ki pa je bil nemočen v 36. minuti, ko so po izgubljenem ploščku v protinapad ušli trije gostujoči igralci. Gostje pa so mrk domačih v tem delu izkoristili še za povišanje vodstva pred koncem tretjine.

Zadnjo so domači spet odigrali bolje. Toda Linz se je znal ubraniti, tudi ko je imela domača zasedba v 52. minuti številčno prednost. Jim je pa nato le uspelo igralca več izkoristiti v 60. minuti, ko je znižal Koblar. Toda za izenačenje je zmanjkalo časa, čeprav so ob koncu iz vrat potegnili tudi Usa.

Tekmo s Salzburgom, ki bi morala biti čez teden dni v Tivoliju, so na željo avstrijske ekipe prestavili, tako da naslednja tekma zeleno-bele čaka 18. decembra, ko bodo gostovali pri trenutno vodilnem Innsbrucku.