[4]
187712

Bolzano zadnji potrjeni polfinalist lige ICE

21. 3. 2023, 22.31

Hokejisti Bolzana so zadnji polfinalisti regionalne lige ICEHL. V edinem četrtfinalnem nizu, ki je trajal sedem tekem, so danes v odločilnem obračunu premagali Linz s 3:2 po podaljšku in napredovali s skupnim izidom 4:3 v zmagah. Že prej so bili v polfinalu Salzburg, celovški KAC in dunajska Vienna Capitals.

V regionalni hokejski ligi ICEHL so zdaj znani vsi štirje polfinalisti. Poleg Salzburga, branilca naslova, ki je potreboval le štiri tekme, sta si napredovanje zagotovila še celovški KAC po petih tekmah, Vienna Capitals po šestih in zdaj še Bolzano po sedmih.

Salzburg je redni del končal na drugem mestu, za tekmeca pa si je izbral Fehervar. Ta dvoboj je bil tako ponovitev lanskega finalnega obračuna, nazadnje pa je bil tudi razplet enak, saj je avstrijska ekipa Madžare odpravila že na štirih tekmah.

Celovški KAC je koroškega tekmeca iz Beljaka premagal s 4:1 v zmagah. Dunajska Vienna Capitals je odpravila Innsbruck s skupnim izidom 4:2 v zmagah.

Kot zadnji odprt obračun je tako za sedmo tekmo ostal le dvoboj med ekipo Black Wings Linz, slednja si je četrtfinale v dodatnih kvalifikacijah zagotovila kot zadnja, ter Bolzanom, ki je bil najboljši v rednem delu. Južnotirolska ekipa je danes izenačila pet minut pred koncem rednega dela, potem pa v 61. minuti dosegla zmagoviti gol.

Hokejisti SŽ Olimpije so v prejšnji sezoni, svoji prvi v tej ligi, prišli do končnice in končali nastope v četrtfinalu. V letošnji pa niso bili tako uspešni in so z 12. mestom ostali brez možnosti vsaj za dodatne kvalifikacije.

Polfinalna para sta Bolzano – Vienna in Salzburg – KAC.

Tako kot v najmočnejšem razredu regionalnega hokeja pa gre sezona v končnici v polfinalne obračune tudi v alpski ligi. Slovenski predstavnik Sij Acroni Jesenice si je v četrtfinalu proti ekipi iz Vipitena napredovanje zagotovil že po štirih tekmah, po razpletu preostalih dvobojev pa je dobil tekmeca za polfinale.

V polfinalu se bosta v prvem paru pomerila mlada salzburška ekipa in Cortina, v drugem paru pa Sij Acroni Jesenice in Ritten. Slednji je za napredovanje potreboval šest tekem proti Kitzbühlu.

Slovenski klub v alpski ligi je šestič v polfinalu, v prejšnji sezoni je na poti do finala, kjer so železarji nato izgubili z Asiagom, premagal prav Ritten. V tej sezoni so slovenski hokejisti dobili tri od štirih medsebojnih obračunov.

Polfinale v alpski ligi poteka na štiri zmage, prva tekma bo v četrtek na Jesenicah, druga v soboto v Italiji, 28. marca bo tretja tekma na Jesenicah, 30. marca pa četrta na terenu Rittna. Če finalist takrat še ne bo znan, pa so naslednji termini še 1., 4. in 6. april.