[1175]
58281

Bole na Japonskem izgubil skupno vodstvo

24. 5. 2018, 09.37

Grega Bole, slovenski kolesar Bahrain Meride, ni več vodilni na dirki po Japonski. Čeprav je v peti etapi zasedel četrto mesto, pa to, da je dobil sprint glavnine, ni bilo dovolj, saj so pred njim z lepo prednostjo prišli trije ubežniki. Etapo je dobil Francoz Thomas Lebas pred Kolumbijcem Jorgejem Castiblancom, Bole je zaostal minuto in 19 sekund.

Lebas je prevzel tudi skupno vodstvo, Bole na drugem mestu za njim zaostaja minuto in sekundo.

“Pri lovljenju ubežnikov nam v klanec ni nihče pomagal,” je glavni razlog, da je izgubil vodstvo, navedel Gorenjec, ki pa je zadržal modro majico za najboljšega po točkah, branjenje majice bo najbrž tudi njegov glavni cilj v zadnjih treh etapah.

Drugi slovenski predstavnik David Per je zasedel 48. mesto, za zmagovalcem je zaostal 13 minut in 44 sekund.

Strokovnjaki napovedujejo, da se bo vrstni red po petkovi šesti etapi spet spremenil, saj bo zelo zahtevna. Kolesarji se bodo povzpeli na 2000 metrov nadmorske višine, cilj bo na Mount Fujiju.