[3]
38642

Bojevniki po zaostanku-25 ujeli Ostroge

15. 5. 2017, 09.29

Košarkarji moštva Golden State Warriors so dobili prvo finalno tekmi zahodne konference lige NBA. V domačem Oaklandu so s 113:111 tesno ugnali San Antonio Spurs in v dvoboju na štiri zmage povedli z 1:0. Naslednja tekma bo v torek prav tako v Oaklandu.

Pred tem je dolgo kazalo na presenečenje in zmago San Antonia, ki je vodil že s 25 točkami naskoka, pri čemer ta Kahwi Leonard in LaMarcus Aldridge zadevala z vseh položajev. “V prvem polčasu nam res ni šlo prav nič po načrtih,” je priznal tudi zvezdnik Golden Statea Stephen Curry.

Ta se je razigral v drugem delu in gostitelji so se počasi približevali ter štiri minute pred koncem ujeli ekipo iz Teksasa ter prednost obdržali vse do zadnjega piska sirene. “Bolj so si želeli zmago, sami pa smo naredili preveč napak,” pa je po tekmi priznal trener San Antonia Gregg Popovich.

Curry, dosegel je tudi odločilni koš za 113:110 devet sekund pred koncem dvoboja, je bil s 40 koši tudi najboljši strelec tekme, Kevin Durant jih je za zmagovalce dosegel 34. Pri San Antoniu sta bila najboljša že omenjena Leonard in Aldridge z 28 oziroma 26 koši in osmimi skoki. Prvi je tekmo končal predčasno zaradi poškodbe, kako resna pa je poškodba gležnja iz tretje četrtine pa bodo pokazali zdravniški pregledi.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več