[3]
128876

Bo Barcelona že v torek osvojila ligo Endesa?

15. 6. 2021, 09.43

V torek zvečer bomo na Šport TV v neposrednem prenosu prenašali morda že odločilno drugo tekmo v boju za naslov prvaka v ligi Endesa. Barcelona je v nedeljo v madridskem WiZink Centru prišla do pomembne zmage. Real Madrid je padel s 75: 89. To je bila tekma, v kateri sta obe ekipi prikazali dva obraza. Madridčani so prevladovali v prvem polčasu. Katalonci pa so bili zahvaljujoč odlični igri Coryja Higginsa, ki je samo v tretji četrtini dosegel 14 točk, boljši v drugem polčasu.

Real Madrid je uvodno tekmo finala odlično odprl. Z delnim izidom 9:0 je prevladoval na začetku prve četrtine. Barcelona je potrebovala kar pet minut, da je prišla do prvega koša, ko je trojko zadel Nick Calathes. Pau Gasol je s 4 točkami, 5 skoki in blokado v prvi četrtini držal priključek z Madridčani. Četrtina se je končala z 20:15.

Barca v nadaljevanju ni bila uspešna niti s črte prostih metov, kar je Madridčanom omogočilo večanje prednosti. Kljub temu so gostje, zahvaljujoč odlični igri Kylea Kurica in Paua Gasola, v 19 minuti prišli do izenačenja rezultata. Real Madrid je tako na odmor odšel s prednostjo treh točk. Bilo je 36:33.

V tretji četrtini je na plin stopil Barcelonin Higgins, ki je brez zgrešenega meta dosegel 14 točk, svoje pa sta s trojkami dodala še Brandon Davies in Nikola Mirotić. Barca je s serijo 0:17 prednost zvišala na 10 točk. Bilo je 44:54. Naskok pred tekmeci so Katalonci ohranili vse do konca tretje četrtine, ki se je končala z 52:62.

Tudi v končnici tekme Barcelona ni popuščala in je tekmo sklenila z občutno prednostjo. Končalo se je z 75:89. V torek bodo imeli varovanci Šarunasa Jasikevičiusa v domačem Palau odlično priložnost, da si zagotovijo nov naslov.

Trener Madridčanov Pablo Laso se pred drugo tekmo zaveda, da bodo morali njegovi varovanci pokazati drugačen obraz, če bodo želeli ohraniti možnosti za naslov. ‘’Moramo izboljšati obrambni segment igre, kjer so nam tekmeci povzročali največ preglavic. Večjo pozornost bomo morali nameniti tudi Higginsu in Kuricu.’’

Higgins je samo v tretji četrtini ob popolnem metu iz igre dosegel 14 točk. Skupno pa je se je njegova bera končala pri 26 točkah, kar je njegov nov strelski rekord. S Kuricem na parketu pa je bila Barcelona od Madridčanov boljša z 37:58. Brez njega je zaostajala z 38:31.