[3]
95088

Bleščeča strelska predstava Dončića, ki je Portlandu nasul 8 “trojk”

18. 1. 2020, 09.40

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je znova blestel v severnoameriški ligi NBA. Na domači tekmi proti Portland Trailblazers je z osmimi doseženimi trojkami in 35 točkami popeljal svoj Dallas do zmage s 120:112. V pretekli noči je do zmage z Miami Heat prišel tudi Goran Dragić.

Po počasnem začetku Dallasa, ko je Portland povedel že za 11 točk sredi prve četrtine, je bil Dončić ključni mož preobrata s štirimi doseženimi meti za tri v treh minutah. Dallas je do konca četrtine zaostanek preobrnil in nato vodstvo držal preostanek tekme, pri čemer je 20-letni Ljubljančan v 34 minutah igre dosegel 35 točk, osem podaj in sedem skokov. Pri tem je zadel tudi osem metov za tri točke, kar je njegov osebni rekord.

Tudi prvi zvezdnik Portlanda Damian Lillard s 34 točkami in 10 podajami ni mogel preprečiti nove zmage Dončića in njegovega moštva, ki je s 27 zmagami in 15 porazi v tej sezoni na 6. mestu v zahodni konferenci.

V dresu Miamija je do zmage prišel tudi Dragić na gostovanju v Oklahomi. Tudi Miami je z izjemo prvega dela prve četrtine vodil celo tekmo, slovenski organizator igre pa je v 29 minutah igre prispeval 10 točk in pet podaj. Najbolj učinkovit igralec Miamija je bil tokrat Kendrick Nunn z 22 točkami, za Oklahomo je Danilo Gallinari dosegel 27 točk.

Dončić in Mavericksi imajo zdaj štiri dni počitka do naslednje tekme, ko bodo v noči na sredo gostili Los Angeles Clippers. Dragić bo z Miamijem v nedeljo zvečer gostoval v San Antoniu. Tretji slovenski košarkar v NBA Vlatko Čančar pa bo imel priložnost, da stopi v igro, v noči na ponedeljek, takrat namreč Denver Nuggets gostijo Indiano Pacers.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več