[3137,2]
211262

Biki poglobili krizo Dortmunda, Šeško režiser zmagovitega zadetka (VIDEO)

9. 12. 2023, 20.46

Sobotni spored Bundeslige je zaključil derbi med Borussio Dortmund in RB Leipzigom. Tekma med na lestvici sosednjima ekipama se je končala z gostujočo zmago bikov, ki so tako povečali prednost pred črno-rumenimi.

Najpomembnejši trenutek obračuna se je zgodil v 14. minuti, ko je Lois Openda sam stekel proti vratom Dortmunda. Mats Hummels mu je na robu kazenskega prostora skušal izbiti žogo, a zadel je igralca in po posredovanju VAR-a prejel rdeči karton. Dodatno nesrečo so domačini imeli pri prvem zadetku, saj je za bike avtogol dosegel Ramy Bensebaini. Še pred koncem polčasa je Dortmund izenačil. Zadetek je dosegel Niklas Süle.

V drugem polčasu so domačini naredili preveč napak in Leipzig jih je izkoristil ter povedel s 3:1. Pri tretjem zadetku je pomembno vlogo igral slovenski napadalec Benjamin Šeško, ki je vstopil v drugem polčasu. Sprva je žogo odložil soigralcu, nato preigral Nica Schlotterbecka ter naredil višek. Strelca sta bila Christoph Baumgartner in Yussuf Poulsen. Pred koncem je zaostanek iz kota znižal Niclas Füllkrug.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več