[6]
91973

Berlinčani gladko do zmage proti ACH Volley

3. 12. 2019, 21.49

Odbojkarji ACH Volleyja so po pričakovanjih izgubili prvo tekmo skupine B lige prvakov. V dvorani Max Schmeling v Berlinu, kjer bo slovenska reprezentanca januarja lovila olimpijsko vozovnico, jih je s 3:0 (21, 15, 24) premagal Berlin Recycling Volleys.

Če so slovenski prvaki v Berlin odpotovali po odgovor, kaj lahko pričakujejo od letošnje lige prvakov, jih ta zagotovo ne more zadovoljiti. Tekma proti nemškemu prvaku je pokazala, da bo za varovance Matije Pleška vsaka točka v skupini, v kateri sta poleg nemške še dve močni ruski ekipi, lep uspeh, da pa je napredovanje v izločilne boje, o katerem so pred začetkom sanjali Ljubljančani, bržkone misija nemogoče.

Da je kakovost posameznikov izrazito na strani Berlina, se je vedelo že pred začetkom tekme. Ljubljančani bi morali za presenečenje odigrati perfektno tekmo, za zmago bi morali fantastično servirati (tega niso storili, dosegli so le en as, napravili pa kar 14 napak), tudi v drugih elementih pa bi morali proti ekipi, v kateri je pet Američanov, trije Francozi, trije Nemci, Rus in Poljak, igrati brez napak.

A tako je bilo le na začetku tekme, ko so nekajkrat povedli za točko, na osmi točki pa bili s tekmecem izenačeni. Z dvema zaporednima blokoma so Nemci prvič povedli z dvema točkama, po bloku Petru Đirliću pa so vodili s 16:12. As Jureta Okrogliča za 14:16 je gostom spet dal nekaj upanja, a v nadaljevanju v obrambi nikakor niso znali zaustaviti ameriškega korektorja Benjamina Patcha, kateremu je žoge lepo podajal ruski reprezentant Sergej Grankin. Američan je že v prvem nizu dosegel 11 točk, za glavno razliko pa so poskrbeli domači blokerji, ki so bili precej bolj opazni kot kolegi na nasprotni strani, v prvi vrsti Diko Purić.

Berlin je v drugem nizu že na začetku prišel do štirih točk prednosti, Ljubljančani so nekajkrat prišli na -2, več pa jim ni uspelo. Izid 14:7 ni obetal nič dobrega, Pleško je poskušal z menjavami, v igro je poslal Božidarja Vućićevića, Uroša Pavlovića in izkušenega Andreja Flajsa, toda pravega učinka ni bilo. Nemškega naleta ni uspel zaustaviti, ni bilo ne pritiska z začetnimi udarci ne dobrega sprejema, gostitelji so niz dobili s 25:15.

Tudi v tretjem nizu so domači hitro povedli za štiri točke, a se slovenski prvaki niso hoteli predati. Predvsem po zaslugi Vučićevića in Matica Videčnika (na koncu je v svojo statistiko vpisal šest blok točk) so izenačili na 15. točki in se borili vse do izida 24:24. Usoden pa je bil as Moritza Reicherta, po katerem se je dvoboj končal.

V naslednjem krogu bo ACH naslednjo sredo v Tivoliju gostil rusko ekipo Kuzbas Kemerovo, za katero igrajo štirje ruski in finski reprezentant.