[4]
122915

Bergeron zbral 900 točk

7. 4. 2021, 08.28

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so v noči na sredo odigrali devet tekem. Najvišjo zmago so dosegli New York Rangers z 8:4 proti Pittsburghu, medtem ko so njihovi mestni tekmeci Islanders Washington premagali z nogometnim izidom 1:0.

New York Rangers so premagali Pittsburgh Penguins, velik del zaslug za visoko zmago pa ima tudi Artemij Panarin, ki je dosegel štiri točke, največ v sezoni, za gol in tri podaje. Rangers so imeli sicer širok izbor razpoloženih igralcev, saj je gole doseglo osem različnih strelcev, devet igralcev pa je dvoboj končalo vsaj z dvema točkama. Izkazala sta se tudi Adam Fox z golom in dvema podajama ter vratar Igor Šestjorkin, ki je dvoboj končal z 41 obrambami.

Podobno uspešen v golu je bil Jeremy Swayman, ki je v svojem prvem nastopu v NHL za Boston zbral 40 obramb in izdatno pomagal do zmage proti Philadelphii s 4:2. Na napadalni strani pa je blestel Patrice Bergeron, ki je dosegel “hat trick”, obenem pa prišel tudi do 900. točke v ligi.

“Odličen je bil celoten večer in nas je držal v igri, še posebej v drugi tretjini. Že pred tekmo je bil miren in odločen, to je potem prenesel tudi na led,” je vratarja, proti kateremu so tekmeci v drugi tretjini sprožili 25 strelov, pohvalil Bergeron.

Razpoloženega vratarja so imeli tudi hokejisti New York Islanders. Semjon Varlamov je proti Washingtonu zbral 29 obramb, za tesno zmago pa je odločilni gol dosegel Brock Nelson. Josh Bailey pa je s podajo prišel do 500. točke v ligi. Na drugi strani pa je vratar Washingtona Vitek Vaneček ob 39 poskusih tekmecev dobil le en gol.

Carolina je končala niz šestih zmag Floride, največ zaslug za zmago pa ima Jordan Staal, ki je v zadnji tretjini zadel dvakrat za 5:2. Novo uspešno tekmo po dolgem prisilnem premoru zaradi poškodbe pa je imel tudi vratar Petr Mrazek, ki je končal s 34 obrambami.

Moštvo slovenskega zvezdnika Los Angeles Kings bo spet na delu v noči na četrtek, ko bo tekmec Arizona, s katero so nazadnje izgubili z 2:5.