[2]
147729

Benzema dosegel vrh: V hrbet mu gledata tudi Platini in Zidane

18. 1. 2022, 09.57

Superpokalna lovorika madridskega Reala, ki si jo je kraljevi klub zagotovil z nedeljsko zmago nad Athletic Bilbaom (2:0), predstavlja sanjski uvod v koledarsko leto 2022.

Varovanci Carla Ancelottija so na zaključnem turnirju v Savdski Arabiji upravičili vlogo favorita, čeprav so se na polfinalnem El Clasicu z Barcelono mučili tudi v podaljških.

V velikem finalu proti baskovski zasedbi sta zablestela moža, ki v zadnjih letih predstavljata ogrodje in inspiracijo celotnega moštva. Prvi zadetek je v 38. minuti prispeval hrvaški veteran Luka Modrić, ki je kljub šestintridesetim letom motor madridske igre. Piko na i je v drugem polčasu z uspešno realizirano enajstmetrovko postavil Karim Benzema.

Za francoskega zvezdnika v napadu Reala je bil to že 24 zadetek v sezoni, osvojena lovorika pa prelomna v njegovi karieri. Za 34-letnika je bila to že 28 lovorika na poti profesionalnega nogometaša, s tem je postal najtrofejnejši francoski igralec vseh časov! V hrbet mu zdaj gledajo tudi legende kot so Michel Platini, Zinedine Zidane, Laurent Blanc in drugi.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več