[38]
91364

Belakova v Cottbusu do drugega mesta

23. 11. 2019, 16.08

Najboljša slovenska telovadka Teja Belak, ki si je na svetovnem pokalu v Cottbusu, na kvalifikacijski tekmi za olimpijske igre 2020, s tretjim dosežkom kvalifikacij pritelovadila finale preskoka, je danes nastopila še bolje. Prvi skok ji je izjemno lepo uspel (14,233 točke), prav tako drugi (14,200) in s povprečjem 14,216 je zasedla drugo mesto.

Zmagala je 16-letna Kitajka Linmin Yu (14,649), tretje mesto je zasedla srebrna z letošnjih vseameriških iger, Kubanka Yesenia Ferrera (14,199).

Dvakratna svetovna in evropska prvakinja na tem orodju, 24-letna Rusinja Marija Paseka, je padla pri drugem skoku in s povprečno oceno 13,883 izpadla iz boja za odličja.

Belakova je bila edina slovenska finalistka turnirja prvakov v Cottbusu, potem ko je Sašo Bertoncelj v kvalifikacijah konja z ročaji po nizu izvedbenih napak ostal zunaj finala. S to tekmo se je tudi uradno končala gimnastična sezona, ki se bo nadaljevala še z zadnjimi tremi kvalifikacijskimi tekmami za Tokio – Melbourne, Doha, Baku.