[2085]
126554

Bedene v Parmi do drugega kroga

25. 5. 2021, 21.51

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je na teniškem turnirju ATP v Parmi prebil v drugi krog. V uvodnem je po uri in 50 minutah s 6:4 in 7:6 (8) ugnal Italijana Salvatoreja Carusa.

V prvem nizu je Bedene povedel z 2:0. Italijanu, ki je na lestvici ATP na 81. mestu, je uspelo izenačiti na 4:4, a je Ljubljančan takoj nato vrnil z enako mero ter na lasten servis povedel s 40:0, izkoristil pa drugo točko za niz.

V drugem igralca na lasten servis nista delala napak, čeprav je imel Italijan kar šest priložnosti, da Bedenetu odvzame igro. Odločila je podaljšana igra, v kateri se je izenačen dvoboj nadaljeval. Bedene je imel prvo priložnost za zmago na servis tekmeca pri vodstvu s 6:5, izkoristil pa je šele tretjo za 10:8.

Bedenetov naslednji nasprotnik bo 104. igralec sveta Italijan Marco Cecchinato, ki je v uvodnem nastopu v dveh nizih odpravil rojaka Raula Broncaccia s 6:3 in 7:6 (5).