[2085]
127219

Bedene v moških dvojicah na pariškem pesku obstal na prvi oviri

2. 6. 2021, 15.42

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene, ki se je prebil v 2. krog odprtega teniškega prvenstva Francije v konkurenci posameznikov, je nastop v moških dvojicah na turnirju Roland Garros v Parisu končal že v uvodnem dvoboju.

Ljubljančan je v dvojicah nastopil skupaj z Američanom Jacksonom Withrowom. Vendar pa slovensko-ameriška naveza ni bila konkurenčna tekmecema.

Nemško-finska kombinacija Dominik Köpfer/Emil Ruusuvuori je nasprotnikoma prepustila vsega skupaj pet iger ter dvoboj na Stade Roland-Garros končala že po vsega 57 minutah z izidom 6:1, 6:4.

V prvem nizu sta Slovenec in Američan uspela tekmecema odščipniti le eno igro, v drugem nizu sta se le uskladila ter uspela iztržiti štiri igre, kar pa ni bilo dovolj za preboj med najboljših 32 moških teniških parov.

Bedeneta, 56. igralca sveta, naslednja partija čaka v posamični konkurenci, ko se bo za preboj v tretji krog pomeril z desetim nosilcem, Argentincem Diegom Schwartzmanom.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več