[2085]
159825

Bedene čez prvo oviro v Franciji

22. 5. 2022, 14.14

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je po skoraj treh urah igre prebil v drugi krog odprtega teniškega prvenstva Francije v Parizu. V uvodnem krogu je v štirih nizih s 6:2, 6:4, 6:7 (5) in 6:1 ugnal Avstralca Christopherja O'Connella, ki je kot 124. igralec sveta na jakostni lestvici uvrščen kar 50 mest višje od Bedeneta.

Dvaintridesetletni Ljubljančan je dvoboj odlično začel in v prvem nizu povedel z 2:0, prednost pa nato obdržal sedme igre, ko je tekmecu spet vzel servis za 5:2.

Podoben razplet se je nakazoval v drugem nizu, ko je Bedene tekmecu odvzel servis v tretji igri, a takoj nato tudi sam izgubil servis. Ko je Ljubljančanu to uspelo še v sedmi igri, je prednost obdržal do konca.

V tretjem nizu se je 27-letni Avstralec prebudil in imel v 10. in 12. igri priložnost, da predčasno dobi niz, na koncu mu je to uspelo v podaljšani igri.

Četrti niz pa je nato gladko pripadel slovenskemu reprezentantu, ki je povedel kar s 5:0 in mirno zaključil dvoboj.

Naslednji nasprotnik Bedeneta bo boljši iz dvoboja med Urugvajcem Pablom Cuevasom in Američanom Jensonom Brooksbyjem.