single
[3137,2]
213572

Bayern s PSG v pogajanjih za nekdanjega branilca Leipziga

Avtor: Aljaž Pirnat
7. 1. 2024, 20.34

Po poročanju prominentne francoske športne revije L'Équipe naj bi münchenski Bayern bil Paris Saint-Germainom v pogajanjih za francoskega branilca Nordija Mukieleja. Bavarci naj bi se zanimali za polletno posojo z opcijo kasnejšega odkupa.

Mukiele velja za raznovrstnega branilca, ki lahko igra tako na položaju centralnega kot tudi desnega bočnega branilca. 26-letni Francoz si v zadnjih dveh sezonah, odkar se je preselil v vrste aktualnih francoskih prvakov, ni uspel zagotoviti mesta v začetni enajsterici. V letošnji sezona je za Parižane zbral le pičlih sedem nastopov, zaradi česar je željan novih izzivov in dokazovanja drugje.

Kot ena izmed možnosti se mu sedaj ponuja vrnitev v Nemčijo. Mukiele je namreč med leti 2018 in 2022 nosil dres RB Leipziga, za katerega je v prvenstvu zabeležil tudi 100 nastopov in dosegel osem zadetkov. Selitev v že znano ligo in združitev moči z nogometnim gigantom, kakršen je Bayern, naj bi se mu zato močno dopadla.

Finančne podrobnosti prestopa sicer še niso znane, vendar pa naj bi dogovori tekli predvsem v smeri polletne posoje s kasnejšo možnostjo odkupa za 12 milijonov evrov. Toliko je namreč PSG poleti 2022 plačal rdečim bikom za zagotovitev uslug francoskega branilca.

Foto:AP Photo/Michael Sohn via Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Brečko predstavil vizijo: “Olimpija je speči velikan, številni vidijo težave, jaz pa potencial” (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Na Krimu pospremili letošnji malonogometni “Pozdrav poletju”...Več

3

VIDEO: Gol, ki ga v Sloveniji še niste videli, na Vrhniki je zadel s škarjicami...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Odličen izplen za Slovenca v Latviji, Gajser tik pod zmagovalnim odrom, Pancar do rezultata sezone...Več

2

Mišo Brečko je novi trener Olimpije!...Več

3

Vinícius prišel, videl, a še zdaleč ne zmagal...Več