[3137,2]
192334

Bayern brez težav mimo Schalkeja (VIDEO)

13. 5. 2023, 18.09

Bayern je v 32. krogu Bundeslige gostil Schalke. Bavarci si tri kroge pred koncem ne smejo privoščiti novega spodrsljaja, saj za njimi le za točko zaostaja Borussia Dortmund. Na drugi strani kraljevsko modri bijejo bitko za obstanek. Kazalo je, da bodo skupaj s Hertho nekaj krogov pred koncem bili glavni favorit za izpad, a v zadnjih dveh krogih so z dvema zmagama v sodnikovem podaljšku skočili nad območje izpada.

Schalke kljub dobri formi ni imel pravih možnosti. Bayern je doma slavil s 6:0. Že v prvem polčasu je Bavarce v vodstvo popeljal Thomas Müller. Pred koncem polčasa je sicer sporno enajstmetrovko izkoristil Joshua Kimmich. V drugem je zmago z dvema zadetkoma potrdil Serge Gnabry. Pred koncem sta gola dosegla še Mathys Tel in Noussair Mazraoui.

Bayern tako ostaja prvi, medtem ko je Schalke zaradi zmage Bochuma pri Augsburgu padel na šestnajsto mesto, ki pomeni play-off za obstanek.