single
[3137]
179756

Bayern bo v zvezdniško ekipo dodal še… Ibrahimovića!

Avtor: Blaž Magdič
23. 12. 2022, 14.06

Zadnji dnevi koledarskega 2022 so za nemške nogometne prvoligaše v večini primerov prosti. Bundesliga se nadaljuje 20. januarja, ko se vnovič vrača tudi na programe Šport TV-ja, že precej prej pa bo v Nemčiji pestro na zimski nogometni tržnici.

Serijski prvak Bayern iz Münchna je dolgo časa javno govoril o tem, da v januarskem prestopnem roku ne bo sprememb v zvezdniški zasedbi. Stvari so se precej spremenile s poškodbo prvega vratarja Manuela Neuerja, ki je padel na smučanju in bo manjkal najmanj do konca aktualne sezone.

Po poročanju nemškega Skyja bo v drugi polovici tekmovalnega obdobja mesto prvega vratarja prevzel Sven Ulreich, vseeno pa Bavarci vse bolj pogledujejo tudi na tržnico čuvajev mreže. V zadnjem obdobju se omenjajo Yann Sommer, Dominik Livaković in Alexander Nübel. Slednjega je Bayern pred začetkom lanske sezone posodil v Monaco.

Po poročanju Skyja pa se obeta še en dodatek članskemu moštvu. Vodilni ekipi Bundeslige se bo pridružil tudi Arijon Ibrahimović, napadalno naravnani vezist, ki bo podpisal prvo profesionalno pogodbo v karieri. Igralec slovitega priimka, ki ima tudi potni list Kosova, je doslej branil barve Bayernove ekipe U19.

V Nürnbergu rojeni Ibrahimović velja za enega največjih talentov svojega letnika (2005), 11. decembra pa je dopolnil komaj sedemnajst let.

 

Foto: Sebastian Widmann/Bundesliga/Getty Images

Zadnje video vsebine

1

Simao miri navijače: “To je bil težak poraz, a šele naš prvi v prvenstvu” (VIDEO)...Več

2

Celje s petardo v Stožicah zamajalo trenerski stolček zmajev (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Tudi brez Wirtza in Xhake do zmage...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bliskoviti Jan Pancar kot raketa do fantastičnega tretjega mesta na Češkem!...Več

2

VIDEO: Mariborčani premagali Domžalčane in z uvodno zmago sezone pokazali boljši obraz...Več

3

Na težko pričakovani povratek bo vseeno še treba počakati: Tim Gajser se namerava vrniti na VN Švedske...Več